Ochrona środowiska odgrywa ważną rolę w procesie produkcyjnym Kyocera Mita, a prowadzone badania ostatnich kilkudziesięciu lat skupiły się na rozwoju zaawansowanych urządzeń przyjaznych środowisku naturalnemu.

Ecosys
Kopiarki KYOCERA-MITA produkowane są w systemie ECOSYS.
Wykorzystują system pozbawiony cartridge'a.

Konwencjonalne kopiarki i drukarki opierają się na cartridge'ach zawierających tonery i mnóstwo innych komponentów, z których wszystkie muszą być wyrzucone po wydrukowaniu średnio ok. 5-15.000 stron. Kserokopiarki KYOCERA MITA nie posiadają cartridge'a, w zamian wyposażone są w długowieczny, ceramiczny bęben i inne trwałe elementy wbudowane w kopiarkę, wytrzymujące nawet kilkaset tysięcy wydruków. Spowodowało to zmniejszenie ilości odpadów i redukcję kosztów utrzymania, poprzez zmniejszenie ilości niezbędnych wizyt serwisowych oraz wymienianych części. Jedynym odpadem powstającym w trakcie eksploatacji kopiarki jest pojemnik po zużytym tonerze, który podlega przetworzeniu. Sam toner jest nietoksyczny i ulega biodegradacji.

logo TCOCo więcej, ponieważ jedynym materiałem eksploatacyjnym jest toner, całkowity koszt drukowania staje się wyjątkowo niski. W ten sposób technologia ECOSYS zapewnia użytkownikowi najniższy koszt wydruku 1 strony oraz najniższy TCO (Total Cost of Ownership - całkowity koszt posiadania), w stosunku do konkurencyjnych urządzeń w swojej klasie. Współczynnik TCO obejmuje wszystkie koszty: bezpośrednie, np. cenę zakupu i koszty eksploatacji na stronę, oraz pośrednie, w tym konserwację, wymianę materiałów eksploatacyjnych, takich jak kasety, korzystanie z nośników do drukowania, administrowanie maszyną i koszty zasilania, a nie tylko koszt zakupu.

Kyocera jako pierwsza na świecie wprowadziła pozbawioną kartridża technologię ECOSYS.

Ceramiczne bębny

Ceramiczne bębnyZnajomość przemysłu ceramicznego pozwoliła firmie KYOCERA na opracowanie pierwszego silikonowego amorficznego bębna drukarki. Powierzchnia bębna pod względem twardości ustępuje tylko diamentowi. Bęben następnie dopracowano, tak by za pomocą drukarek można było wykonywać bardzo duże nakłady. Małe cząsteczki ceramiczne znajdujące się w tonerze "Ecotone" firmy Kyocera ciągle polerują i odświeżają bęben podczas normalnego drukowania. Wynik - gwarantowany okres przydatności bębnów wynosi 500.000 stron lub trzy lata! (produkty naszej konkurencji umożliwiają wykonanie mniejszej liczby wydruków, a gwarancja na te bębny wynosi zaledwie 100.000 stron).

Urządzenia wielofunkcyjne KYOCERA zostały zaprojektowane w całości w sposób przyjazny dla środowiska. Pomagają one także zmniejszyć zanieczyszczenie poprzez:

  • Akceptowanie papieru z odzysku
  • Wykorzystanie elementów o podwyższonej trwałości, co z kolei redukuje ilość odpadów
  • Zmniejszenie zużycia energii znacznie poniżej specyfikacji Energy Star
  • Praktyczne wyeliminowanie emisji ozonu do atmosfery
  • Cicha praca i bezszmerowy tryb uśpienia
  • Zwarta, modułowa budowa w celu zmniejszenia ilości zużywanych materiałów i opakowań

symbol Blue Angel Niektóre z produktów Kyocera Mita otrzymały również prestiżowy certyfikat "BLUE ANGEL" - najwyżej cenioną, ekologiczną nagrodę w Niemczech (przyznawaną przez Niemiecką Federalną Agencję Ochrony Środowiska). Certyfikowane produkty muszą spełniać szereg surowych wymogów, począwszy od łatwego recyklingu, wysokiej trwałości i niskiego zużycia energii po niską emisję hałasu i zanieczyszczeń oraz wykorzystywanie komponentów nieszkodliwych dla środowiska. Wybrane urządzenia wielofunkcyjne marki KYOCERA oznaczone są etykietami Blue Angel.

Certyfikat ISO14001 Krótko, po zaprezentowaniu standardów ISO14001, dotyczących jakości zarządzania działaniami na rzecz ochrony środowiska, Kyocera Mita podjęła stosowne kroki w celu spełnienia ich wymogów i wprowadziła je w życie, uzyskując stosowną certyfikację we wszystkich swoich fabrykach.

Polityka Kyocera Mita w zakresie ochrony środowiska sięga znacznie głębiej niż tylko produkcji urządzeń ekologicznie przyjaznych. Kyocera Mita Europe wspomaga także i sponsoruje wiele ekologicznych projektów w całej Europie, Środkowym Wschodzie i Południowej Afryce, dążąc w ten sposób do celu całej Korporacji Kyocera - zostanie światowym liderem w prowadzeniu przemysłu przyjaznego dla środowiska.

Logo programu Energy StarProgram ENERGY STAR to plan redukcji zużycia energii wprowadzony przez amerykańską agencję ochrony środowiska w celu ograniczenia emisji oraz wprowadzania i stosowania technologii pozwalających na bardziej efektywne wykorzystanie energii w urządzeniach biurowych. Standardy programu International Energy Star wymagają, aby urządzenia wielofunkcyjne (jakimi są również kserokopiarki KYOCERA), były wyposażone w tryb niskiego zużycia energii oraz automatyczny tryb energooszczędny. Po określonym czasie od ostatniej operacji urządzenie pozostaje w trybie oczekiwania lub przechodzi do trybu niskiego zużycia energii lub automatycznego trybu energooszczędnego i zmniejsza pobór energii. Kopiarki Kyocera wyposażono w wymienione funkcje i tym samym spełniają one standardy programu Energy Star.

W lutym 2004 roku, założono Zielony Komitet (Green Committee) nadzorujący całość działań Grupy Kyocera Mita w zakresie ochrony środowiska. Składa się on z doświadczonego kierownictwa, podzielonego w 7 podkomisji, poświęcających się redukcji negatywnego oddziaływania produktów na środowisko, w całym cyklu ich życia.

 
Created by MC
ATIM Systemy Kopiujące
ATIM Systemy Kopiujące | 60-539 Poznań, ul. Św. Wawrzyńca 1c/2 | tel. (061) 663 1993 | www.atim.pl
© 1995-2007 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone | Intranet | Mapa strony